Arteterapie

(či Artefiletika) je psychologická metoda, která umožňuje zážitkovou formou nahlédnout do vlastních nevědomých procesů a zobrazit je pomocí výtvarných prostředků.

Mohou se nám zobrazit nevědomá schémata a procesy ("programy"), které jsou uložená v podvědomí a skrytě nám zasahují do běžného fungování. Arteterapie je umožní vynést na povrch a dále zpracovat.

Procesem tvoření dochází k jejich uvědomění a uvolnění.

Arteterapie představuje pomyslnou mapu k pokladu, která nám pomáhá více zmapovat aktuální nevědomé procesy, které máme uvnitř a mají tendenci nás brzdit.

Mnoho lidí má obavu, že "neumí kreslit", v arteterapii umí kreslit opravdu každý. Nejde nám o výtvarná díla jako spíše o samotný proces tvoření, jež nám umožní poodhalit další kus procesů, které se v nás odehrávájí.

Jak probíhá setkání?

Setkání trvá cca 2h.

Arteterapii vedu formou osobního rozvoje a sebepoznání, nejsem terapeut. Na setkání zacházím pouze do bezpečné hloubky a umožnuji vám si téma dále zpracovat.

Pomocí různých technik se můžeme zaměřit na konkrétní téma nebo můžeme nechat vyplynout, co ve vás aktuálně odehrává a blokuje uvnitř. Společně dané téma více rozebereme a zpracujeme.

Kdy je arteterapie vhodná?

Arteterapie je vhodná metoda, pokud chcete více pracovat na sobě samých a chcete poznat své nevědomé části a procesy a vynést je na povrch. V drtivé většině se jedná o automatické reakce, postoje, "programy" z dětství apod, které nás limitují v běžném životě. Obvykle v dané oblasti neustále "narážíme" na totéž a nevíme proč, ani jak vše změnit a posunout dále.

Chcete-li se domluvit na termínu setkání, kontaktujte mne prosím prostřednictvím formuláře zde.