Děkuji Vám za všechny ohlasy a milé reakce. Těší mě, že Vám videa a články přinášejí tolik inspirace. Chcete-li sdílet své komentáře či zážitky, můžete tak učinit prostřednictvím Diskuze níže.

Máte-li další otázky ohledně těchto témat, můžete se se mnou přímo setkat nebo mi napsat zprávu.

Děkuji a přeji Vám šťastnou Cestu životem!

Tomáš Poutník

EDIT: V letošním roce se spamovací boti posunuli na další úroveň - aktuálně jsem tedy diskuzi uzamknul a vymyslím přesun na jinou platformu. Pěkný den všem!

Diskuze

Strach

Ahoj Tome.
Při čtení se mi vybavila scéna z filmu Matrix, kdy byl Neo poprvé s Morfeusem po spolknutí modré pilulky. Šlo o neohraničený prázdný prostor a hrubé vysvětlení toho, co to Matrix je - alespoň v rámci možností. Další prostor byl "pracovní", kde se Neo seznamoval s pohybem, svým tamějším tělem a fyzikálními zákony, včetně toho, jak je lze ovládat. Testem, zda pochopil rozdíly, byl skok z mrakodrapu :-)

Sám o LD či AC usiluji již třetím rokem. Zatím bez vědomého úspěchu. Nicméně se mi už několikrát objevila ve snech stejná matrice. Šlo o pokus vzlétnout, či přímo let těsně nad zemí v různých prostředcích od boeingu přes malá letadla, rogala nebo jen tak s roztaženýma rukama. Problémem ale vždy je hustá síť drátů vysokého napětí, která mi brání vzlétnout výš. Stále hledám skulinu mezi dráty dostatečně velkou, abych bezpečně vylétl k oblakům. Zatím nikdy se mi nepodařilo jí najít.
Může jít o nějakou symboliku, nějaký strach?

Re: Strach

Ahoj,
pokud jsi ve snu a vědomě zkousíš létat - již tím měníš jeho obsah a jedná se o LD. Zda se ti létat skutečně podaří a jak moc či v jaké formě, záleží na tvých vnitřních obavách, hranicích a limitech. Avšak již samotný záměr (létat) je skvělý krok kupředu, zkus si u toho příště ještě více uvědomit, co se vlastně děje - že jsi ve snu a můžeš ještě mnohem více změnit jeho obsah.
Symbolika sítě drátů, které ti brání ve větším "rozletu", mohou skutečně být tvé vnitřní strachy a obavy. Zkus prozkoumat jestli podvědomě přece jen nemáš nějaký vnitřní strach či obavy např. s příliš velké volnosti atp., který by se k tomu mohl vázat. Představ si jak létáš volně a zkoumej, co ti v tom začne bránit.

Přeji hodně zdaru při cvičení i v životě!
T.

AC / Sen

Ahoj, chcel by som sa spýtať ohľadom môjho zážitku. Už dlhšie som trénoval AC, ale nedarilo sa. Nevedel som sa naučiť spať na chrbte (CZ-záda). Až sa mi to 1x podarilo a popri tom som sa sustredil na AC. Zrazu som zaspal a neviem či sa mi to skutočne podarilo alebo to bol len sen? Stál som vedľa svojho tela v izbe, videl som sa spať v posteli. Pozrel som sa z okna a všetko tam bolo rozmazane, v tom som si povedal že sa mi asi podarilo astralne vycestovať. Skusil som si aj predstaviť aby som vzlietol, ale nepodarilo sa. Zrazu neviem prečo, ale dostal som panický strach, že som mŕtvy a chcem znova žiť. Začal som svoje telo triasť, fackovať sa a kričal som sam na seba: preber sa!!! Trvalo to možno pár minút a potom sa to podarilo, skutočne som sa prebral. Myslíš že to bolo naozaj AC, alebo to mohol byť iba sen? Diki za radu.

Re: AC / Sen

Ahoj,
blahopřeji k zážitku! Podle tvého popisu to vypadá, že jsi skutečně na chvíli vycestoval. Odpovídají tomu i tvé obavy z návratu. Věci je možné vnímat jako rozmazané, protože člověk vnímá více jejich energetickou povahu. Mohou se překrývat i různé vrstvy - energetické otisky z minulosti atd., proto je mimo jiné trochu problematické dělat testy s např. přečtením nějakého papíru na stole.
Co se týče ležení na zádech při meditační praxi, jedním z důvodů je, aby člověk neusnul a jeho vědomí zůstalo při vědomí.

Přeji hodně další úspěchů!
T.

vnitrni energie

Ahoj Tome,
predem bych ti chtela podekovat za tvoji praci,inspiraci a ochotu pomahat.

Uz nejakou dobu se zajimam o energie,dusi,zacinam s meditacema a vcera po ulehnutim jsem se pokousela navodit pocit "bez tela".Myslim si,ze se mi to podarilo,ale spat se mi nechtelo.Byla jsem tedy stale hodne pri vedomi a spanek byl spise nuceny. Poprosila jsem duchovniho pruvodce o AC a podekovala za umozneni i neumozneni,pokud nejsem pripravena. Dostala jsem tik do spicky nosu a zacala jsem pocitovat tlak na vrcholu hlavy s tim,ze do me zacala proudit tak silna energie,kdy jsem mela po chvilce pocit,ze exploduji,ze energie se snazila byt vetsi nez me telo. Nepanikarila jsem,jen jsem po chvili nechala tu energii "upoustet" chodidlama zase pryc a tlak se skutecne zmirnil. Pak jsem usnula a rano si zapsala nejake stripky z meho snu.Podotykam,ze vcera jsem se rozhodla se zapisovanim snu a casem doshnout LD nebo AC. Myslis,ze tato energie mohla byt nejakou odpovedi nebo projevem vyssich sil? Zajimalo by me,jestli jsou tyto pocity bezne .. :-) dekuji za odpoved

Re: vnitrni energie

Ahoj Míšo,
z tvého popisu se pravděpodobně jednalo o jeden z průvodních jevů při cvičení na AC. Během cvičení dochází v těle k aktivaci a zprůchodnění dalších energetických drah (meridiánů), jež byly dříve zablokované, což se může projevovat návaly tepla či horka, tlakem, vibracemi atd. Pokud je tlak příliš velký, je dobré jej uvolňovat pomocí nějaké vizualizace, jak jsi již sama použila. Je možné si představit v místě bloku také např. "bochník chleba" a odprostředka do něj udělat pomyslně díru a postupně ji rozšiřovat, až nakonec nezbyde žádný "bochník" ani blok. :-)

Přeji ti hodně úspěchů při cvičení i v životě!
T.

jak změnit nastavení

ahoj
stále tvrdím,že učit se může člověk z čehokoli
i s špatných věcí--chudoba,špatné vztahy,nemoci...
no-není divu--že pak ty špatnosti přídou?
chvíli pláču,skřípám zuby --no a pak,co se dá dělat,začnu se z věcí těch očit,aspon trochu

a-přitom opět tvrdím,že i se špatných věcí se dá učit

někdy dokonce dostanu vztek a křičím Osudu do tváře:
Tohle sou nějaké špatné věci?!?
To tam nemáš nic horšího?

no a pak vztek a odvaha opadne a hle co přichází:
jo,ony horší věci...

nezbývá tedy než dát si myšlenku do hlavy..na zlepšení--nea učení se i z krásných,příjemných ,nádherných věcí...

jo,dávám si takovou myšlenku,ale zatím nic
jak jinak,mé přesvědčení je,že čím zdatnější žák--tím těžší úlohy k řešení

řeším snadno a rychle s radostí a pokorou i ty nejtěžší úlohy..k prospěchu mému ,jakož i všech v okolí...dík

má-li k tomu tématu někdo něco,dík...
...

Re: jak změnit nastavení

mozna zlepsit praci s emocemi, nevazat je. Kdyz uz mas takovy vztek, ze kricis na Osud - hm, mozna by nebylo od veci naucit se lepe ne snad kontrolovat, ale ty emoce rozpoustet.
Krasne, prijemne a nadherne veci jsou fajn,a le i ty mene prijemne a mene krasne jsou soucasti procesu. Nevyhnes se jim, takze je vitej - je to dalsi lekce.
A este lepsi nez se soustredit na "krasne myslenky" je zkusit meditovat na ten problem a snazit se zjistit, co te to ma naucit. Co si z toho mas vzit....

Re: jak změnit nastavení

Učení je iluze.Všechny světy jsou dílem Vševědoucího Vědomí,které se právě z důvodu své vševědoucnost nemůže nic nového naučit.Vytváří však jakési částečky sama sebe,které jsou různě omezeny,říkáme jim dušičky.Těmi pak osazuje různé humanoidy,nebo jiné robútky a v nich už může prožívat mnohá dobrodružství,třeba se něčemu učit.Jinak rozčilovat se můžeme jak chceme,každá naše realita je již napsaná,proto je jich tak mnoho a vše se děje současně.Čas je také iluze.Přeji hodně radosti z učení. :-)

Přidat nový příspěvek

Konzultace

Máte-li zájem o osobní setkání a konzultaci, klikněte zde a vyberte si, co Vás oslovuje nejvíce.